Заједница професионалних позоришта Војводине
Zajednica profesionalnih pozorišta Vojvodine
Szinházak közössége üzleti társaság
Comunitatea teatrelor profesioniste din Vojvodina
Заєднїца професийних театрох Войводини
Spoločenstvo profesionálnych divadiel Vojvodiny
Association of professional theatres from Vojvodina

Odluke žirija 68. FPPV-a

ODLUKE:

Da se nagrada za najbolju predstavuu celini dodeli predstavi ”Zrenjanin” Igora Štiksa, u režiji Borisa Liješevića i izvođenju NP ”Toša Jovanović” iz Zrenjanina.

(Odluka je donesena jednoglasno.

 

 

Da se nagrada za najbolju predstavu za decu u celini dodeli predstavi ”Pustolovine Toma Sojera”, inspirisanoj romanom Marka Tvena ”Doživljaji Toma Sojera”, u dramatizaciji Aleksandre Glovacki i režiji Predraga Štrpca i izvođenju ”Dečjeg pozorišta-Dječijeg kazališta – Gyermerkszinhaz” iz Subotice.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada za najbolju režiju dodeli Nikiti Milivojeviću za režiju predstave ”Mala mađarska pornografija”, u adaptaciji Nikite Milivojevića, po motivima proze Petera Esterhazija i izvođenju Novosadskog pozorišta/Ujvideki Szinhaz.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se glumačke nagrade dodele:

Za najbolju žensku ulogu Biljani Keskenović, za ulogu Anđe u predstavi ”Anika i njena vremena”, inspirisanoj pripovetkama Iva Andrića, u režiji Ane Đorđević i u izvođenju Srpskog narodnog pozorišta.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada za najbolju mušku ulogu dodeli Dejanu Karlečikuza ulogu Zrenjanina u predstavi ”Zrenjanin” Igora Štiksa, u režiji Borisa Liješevića i izvođenju Narodnog pozorišta ”Toša Jovanović” iz Zrenjanina.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada za epizodnu ulogu dodeli Ivanu Đuriću za ulogu Stepana u predstavi ”Evgenije Onjegin” Aleksandra Sergejeviča Puškina, u dramatizaciji Fedora Šilija, u režiji Borisa Liješevića i izvođenja ”Pozorišta mladih” iz Novog Sada.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada za najbolju ulogu u predstavama za decudodeli Stefanu Ostojićuza ulogu Toma Sojera u predstavi ‘“Pustolovine Toma Sojera”, inspirisanoj romanom Marka Tvena ”Doživljaji Toma Sojera”, u dramatizaciji Aleksandre Glovacki, u režiji Predraga Štrpca i izvođenju ”Dečjeg pozorišta-Dječijeg kazališta – Gyermerkszinhaz” iz Subotice.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada za najbolju scenografiju dodeli Mariji Kalabić za predstavu ”Avgust u okrugu Osejdž” Tresija Letsa, u režiji Aleksandra Božine i izvođenju Drame na srpskom jeziku Narodnog pozorišta-Narodnog kazališta- Nepszinhaz iz Subotice.

Odluka je doneta većinom glasova.

 

Da se nagrada za najbolji kostim dodeli Marini Sremac za kostime u predstavi ”Anika i njena vremena”, inspirisanoj pripovetkama Iva Andrića, u režiji Ane Đorđević i u izvođenju Srpskog narodnog pozorišta.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada ”Tihomir Mačković’‘ za najbolju kreaciju lutaka dodeli Blagovesti Vasilevoj za kreaciju lutaka u predstavi ”Vesela kuća” Stevana Pešića, u režiji Irene Tot i izvođenju Lutkarske scene Narodnog pozorišta ”Toša Jovanović” iz Zrenjanina.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se nagrada za najbolju muziku dodeli Milanu Delibašiću za muziku u predstavi ”Plava ptica” Morisa Meterlinka, u režiji Sonje Petrović i izvođenju Narodnog pozorišta iz Sombora.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se specijalna nagrada dodeli Amaliji Benet za koreografiju u predstavi ”Mala mađarska pornografija” u adaptaciji Nikite Milivojevića, po motivima proze Petera Esterhazija i izvođenju Novosadskog pozorišta/ Ujvideki Szinhaz.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

Da se memorijalna nagrada „Ivana Mirkov-Vlaćić“ za najbolju likovnu obradu predstave dodeli Nataliji Gočevoj i Evgeniji Lačevoj za predstavu po starogrčkom mitu „Orfej“, u dramatizaciji i režiji Todora Valova i izvođenju ”Dečjeg pozorišta- Dječijeg kazališta – Gyermerkszinhaz” iz Subotice.

Nagradu dodeljuje porodica Mirkov na osnovu jednoglasne odluke žirija.

 

Da se nagrada mladom glumcu, koju dodeljuje Savez dramskih umetnika Vojvodine, na osnovu jednoglasne odluke žirija dodeli Dušanu Vukašinovićuza ulogu Jakše u predstavi ”Anika i njena vremena”, inspirisanoj pripovetkama Iva Andrića, u režiji Ane Đorđević i u izvođenju Srpskog narodnog pozorišta.

Odluka je donesena jednoglasno.

 

 

Članovi žirija:

mr Miroslav Radonjić, predsednik

Dragana Varagić

Smiljka Seljin

U Zrenjaninu, 29.04.2018.

*******************************************